مجموعه فرودیزاین، تولید کننده انواع مبلمان سفارشی

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟
جستجو کردن
Close this search box.
چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟
چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

آخرین مطالب

مشاهده آخرین محصولات

جدید ترین و بهترین محصولات ما را در فروشگاه فرودیزاین مشاهده نمایید.

جهت سفارش محصولات می توانید به صورت خرید آنلاین و یا تماس با مجموعه اقدام نمایید.

اگر محصول دیگری مد نظرتان است تنها کافیست عکس محصول مورد نظرتان را برای ما ارسال کنید تا با کیفیتی مثال زدنی آن را برایتان بسازیم…

دسته بندی محصولات:

ست مبلمان

مبل ال

کاناپه

مبل تک نفره

مبل اداری

ست میز و صندلی غذاخوری

میز غذا خوری

صندلی غذاخوری

صندلی بار

نیمکت

پاف

میز جلو مبلی

میز تلویزیون

میز عسلی

میز بار

میز کنسول

تخت

میز آرایش

پا تختی

شلف و کتابخانه

جا کفشی

تابلو

آینه

ساعت

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

تشخیص مبل خوب از مبل بد را میخواهیم برای شما توضیح دهیم تا راحت بتوانید مبلمان خوب از مبلمان بنجل و بی کیفیت را تشخیص دهید. مبل خوب باید دارای ویژگی های باشد که اصل بودن و کیفیت مبل را تاید کند در ادامه همه موارد برای تشخیص مبل با کیفیت از مبل بنجل را برای شما توضیح می دهیم.

چوب مبل را چگونه تشخیص دهیم؟

قبل از هر چیزی باید این را بگویم اگر قصد دارید مبل خوبی خرید کنید باید این را در نظر داشته باشید که چوب مبلمان از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

برای مبلمان استیل و سلطنتی و همچنین مبلمان کلاسیک باید چوب راش یا چوب گردو باشد و برای مبلمان راحتی و مبلمان ال و همچنین مبلمان چستر باید چوب سفید یا روسی استفاده شود در نظر داشته باشید که اگر فروشنده ای در معرفی مبلمان راحتی و ال و مبلمان چستر این را به شما گفت که چوب مبلمان آن از راش یا گردو است حتما از خرید منصرف شوید چوب فروشنده به شما در اول کار دروغ می گوید هیچ تولید کننده ای برای مبلمانی که منبت ندارد و زیر پارچه می رود از چوب راش استفاده نمی کند.

تشخیص چوب راش و چوب گردو

چوب راش

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

چوب راش رنگی مایل به قرمز دارد و برای مبلمان منبتی کاربرد دارد این نوع چوب از بافت محکمی ساخته شده است و قابلیت منبت و رنگ کاری را دارد این نوع چوب اگر خشک باشد نسبت به گردو و چوب سفید بسیار سبکتر است.

چوب گردو و نحوه تشخیص

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

چوب گردو نیز برای مبلمان منبتی مورد استفاده است از این نوع چوب برای مبلمان خاص و مبلمانی که با منبت دست زده میشود استفاده می کنند . این نوع چوب بسیار محکم است و اگر مبلی با این نوع چوب ساخته شده باشد بسیار مبل با ارزشی است .رنگ چوب گردو اگر چوب جوانی باشد سفید است اما اگر چوب پیرتر باشد به رنگ قهوه ای و یا مشکی می باشد. معمولا چوب های پیرتر بهتر است و اگر رنگ مبل را گردویی بزنید بسیار زیبا می باشد.راه های تشخیص چوب مبلمان این است که مبلمان باید حتما باید به صورت خام باشد یا حداقل چوب مبلمان رنگ خود رنگ باشد تا با این روشی که گفتیم بتوانید خیلی راحت چوب مبلمان را تشخیص دهید.

اسکلت بندی مبل

مبل باید دارای اسکلت بندی محکمی باشد و از چسباندنی و نبشی کاری محکمی برخوردار باشد مبل باید توسط دوبل های به هم متصل شود. اگر مبل از اسکلت بندی ضعیفی ساخته شده باشد وقتی روی مبل استراحت می کنید .قسمت های داخلی مبل به صدا در می اید و مبل شروع به بازی کردن می کند تیکه گاه مبل شل است پایه ها بازی می کنند.هر کدام از این موراد را در مبل مشاهده کردین از خرید آن منصرف شوید و سراغ مبلی دیگر بروید.

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

تشخیص جنس رویه کوبی مبلمان

الیاف رویه کوبی مبل

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

مبلمان خوب باید داری الیاف مناسب باشد الیاف اگر جنس مناسبی نداشته باشد این مبل خیلی زود حالت و زیبایی رویه کوبی خود را از دست می دهد. بهترین نوع الیاف برای تکیه گاه مبلمان تخم پنبه می باشد که طبیعی می باشد و نه خیلی نرم و نه خیلی خشک است .

الیاف های دیگری برای مبل مانند ویسکوز استفاده میشود که این نوع الیاف بیشتر در مبلمان راحتی کاربرد دارد این نوع الیاف بسیار نرم و راحت است استفاده در مبل سلطنتی و مبلمان کلاسیک توسعه نمی شود.

فوم خوب مبل چیست

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

فوم مبلمانی ک قصد خرید دارید حتما بیاد فوم سرد باشد از خرید مبلمان با فوم گرم یا اصطلاحات دیگر خودداری کنید و سعی کنید همیشه فوم سرد خرید کنید.

اسفنج 30 کیلویی که فروشنده می گوید جایگاه خوبی برای فوم نیست و اگر مبلی با اسفنج سی کیلویی به شما پیشنهاد شد از خرید آن منصرف شوید این نوع مبلمان نهایتا سه ماه بعد از فرم خود خارج میشود.

کف مبل فرو می رود و دیگر مبل قابل استفاده نیست مبلمانی که از فنر بندی در آن به کار رفته باشد از کیفیت بالایی برخوردار است و این مبلمان یکی از از مبلمان درجه یک محسوب میشود.

رنگ مبلمان و کیفیت آن

رنگ مبلمان باید از کیفت بالایی برخوردار باشد به طوری که حتما زیر کار مبل با سنباده باید صاف و صیقلی باشد . در زیر رنگ باید حداقل چند بتونه خورده شود تا زیر رنگ صیقلی باشدو هیچ پرزی داخل منبت نباشد.

بعد از اتمام زیر کار مبل که همان بتونه و سنباده کاری است باید مرحله رنگ صورت گیرد رنگ مبلمانی که قصد خرید دارید باید خیلی صاف باشد رنگ مبلمان باید داری پلی استر باشد وقتی روی رنگ دست میکشید باید مثل شیشه باشد و اگر رنگ زبر باشد این رنگ ضعیف است و از خرید خودداری کنید.

پارچه مبل و کیفیت آن

چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

یکی از مهمترین چیزهایی که در یک مبل زیاد مورد استفاده است پارچه مبلی است و اگر پارچه مبلی ضعیف باشد مجبور میشوید بعد از چند ماه استفاده از مبل به دلیل پارگی یا نخ کش شدن یا کچل شدن پارچه مجبور میشوید مبل را تعویض یا برای تعمیرات آن را به کارگاه رویه کوبی ببرید.

پارچه خوب باید از تراکم بالایی برخوردار باشد اگر قبل از خرید پارچه را مشاهده میکنید نخ وتار و پوت آن را مورد برسی قرار دهید پارچه را جلوی نور بگیرد اگر ضعیف باشد به راحتی آن طرف پارچه مشخص است.

پارچه های مخمل باید دارای آستر از پشت باشد و این آستر میتواند از نخ یا از مخمل باشد این باعث محکمی پارچه میشود.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
چگونه یک مبل خوب را تشخیص دهیم؟

فرودیزاین

تولید مبلمان با کیفیت و سفارشی
انجام تمام کارهای ژورنالی و سفارشی شما

On Key

Related Posts